Vaš odgovor

Uvazeni Imam jedno pitanje koje me mnogo muci.Prilikom stavljanja mosta doslo je do ostecenja krunice sa unutrasnje strane jednog zuba nosaca. u pitanju je metalna keramika, i sad se vidi taj metal ispod.Zanima me da li moram da menjam most, da li je povecan rizik za karijes zuba nosaca zbog toga sto na tom jednom njegovom delu, nema keramike, sa unutrasnje strane, kao da je sastrugana.. Veliki pozdrav i hvala!

Poštovana,
ukoliko je keramički most privremeno cementiran, postoji mogućnost da se oštećeni deo keramike koriguje u zubnoj tehnici.
Međutim, ako je most definitivno cementiran, ishod korigovanja nedostajućeg dela keramike je neizvestan, te je neophodna izrada novog mosta.
Ukoliko je zbrušeni deo zuba zaštićen metalnom, uz dobru oralnu higijenu, nema većeg rizika za pojavu karijesa.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba