Vaš odgovor

Unapriijed hvala...zanima me u vezi mosta koliko trebas da imas svoih zubi I koi su to zubi , mogu biti nosaci?





Poštovana Dina,
mogućnost planiranja i izrade keramičkog mosta zavisi od broja, rasporeda, parodontološkog statusa i stanja budućih zuba nosača.
Generalno pravilo je da jedan parodontološki zdrav zub može nositi jedan zub koji po obliku i funkciji pripada istoj grupi zuba. Naravno, odstupanja su moguća u zavisnosti od svih gore navedenih aspekata.
Svaki parodontološki očuvan zub, pa čak i samo koren zuba uz prethodnu kanalnu terapiju, može biti nosač mosta.
Plan terapije se može napraviti samo na osnovu kliničkog pregleda i analize OPT snimka (Rtg snimak zuba obe vilice).
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba