Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Pozdrav imam 16 godina i prije 2 godine zubi su mi bili skroz spojeni međutim sad sam obratio paznju i primjetio da su se kecevi razmakli na dnu 2 mm a pri vrhu nema razmaka zanima me dali ce se to jos siriti jer znam da imam genetski sitne zube

Munib - 27. 02. 2017.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
dr Srđan Nebrigić
dr Srđan Nebrigić specijalista parodontologije i oralne medicine

Poštovani Munibe,

anatomska karakteristika zuba je to da su u predelu vrata (deo do desni) uži. Ovaj trouglasti prostor između zuba prekrivaju desni i u najvećem broju slučajeva "razmak" nije uočljiv. U situaciji kada dođe do povlačenja desni, pojave karijesa, ili nepravilnog položaja zuba, taj prostor može biti uočljiv.

S obzirom da je došlo do određene promene koju si uočio, savetujemo da posetiš stomatologa kako bi se pregledom utvrdilo o čemu je tačno reč. Ukoliko postoji potreba sprovešće se adekvatna terapija (sanacija karijesa, parodontološka terapija, ortodontska terapija...).

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30963 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30963
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata