Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Poštovani,

Moj stomatolog mi je pri prvoj poseti očistio dubok karijes na petici gore i odmah stavio plombu, bez vađenja živca. Da li je po Vama to u redu, odn. da li je možda trebalo staviti lek i izvaditi živac?

Dejan - 10. 12. 2013.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski specijalista stomatološke protetike

Poštovani Dejane,

ukoliko je nakon uklanjanja karijesa preostalo zdravog tvrdog zubnog tkiva, dakle karijes nije bio u neposrednom kontaktu sa zubnom pulpom ("zubnim živcem"), nije indikovana kanalna terapija ("vađenje živca") već se postavlja ispun.

Imajte poverenja u svog stomatologa.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30962 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30962
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata