Vaš odgovor

Poštovani, izvadjena mi je donja desna osmica hirurškim putem, operacijom. Zub je narastao horizontalno, pa je operacija bila neophodna. Posle operacije sam osjećao bolove ali uz Brufen i obloge sam prevazišao taj period bola. Prošlo je osam dana od operacije a mene rana i dalje boli, ali ne konstantno već imam osjećaj samo kada se nasloni na zub sedmicu kada zatvorim usta, Da li je to normalno posle takvog zahvata i kada mogu očekivati prestanak bola ? Imam još jedno pitanje, gornje osmice su mi skroz narasle ali su u desnima, samo vire po nekoliko milimetara, hirurg mi je rekao da nije obavezno da ih vadim, da li ću morati u budućnosti vaditi i njih ? Pozdrav.





Poštovani Rambo,
normalno je da posle hirurškog vađenja umnjaka pacijenti imaju bolove. Najjači bolovi su u prva tri dana, a nakon toga intenzitet bola opada.
Jačina i dužina trajanja bola zavisi od dužine trajanja i obimnosti intervencije.
Ukoliko umnjak raste horizontalno svojim rastom ugrožava susedni zub (sedmicu), te nakon njegove ekstrakcije ostaje tanak sloj kosti između susednog zuba i rane. Ovo može da uslovi nastanak bola pri zagrižaju, koji će spontano postepeno nestati sa zarastanjem rane.
Na pitanja koja se tiču gornjih umnjaka (osmica) moguće je odgovoriti tek nakom kliničkog pregleda i analize OPT snimka.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba